A Nemzetközi Jóganap idei programjai

Június 17-19 között az Indiai Nagykövetség is megünnepli a Nemzetközi Jóganapot a

Nemzetközi Jóga Nap & Gangesz-Duna: Indiai Kulturális Fesztivál

keretében az egész ország területén.

8230 Balatonfüred, Tagore sétány, Kisfaludy színpad

Városháza Park (V., Budapest, Károly krt.)

Puskin mozi (1053 Budapest, Kossuth Lajos u. 18.)

Nagyerdei Park (4032 Debrecen, Nagyerdei körút)

Apolló Cinema (4025 Debrecen, Miklós u. 1.)

Eszterházy Főiskola (3300 Eger, Eszterházy tér 1.)

Dobó István tér (3300 Eger, Dobó István tér)

Domoszló

Vár (Esztergom, Szent István tér 1., 2500)

Erzsébet tér (8800, Nagykanizsa, Erzsébet tér)

Medgyasszay Ház (8800, Nagykanizsa, Sugár út 5.)

Szent-Györgyi Albert Agóra (6722, Szeged, Kálvária sgt. 23.)

Belvárosi Mozi (6724, Szeged, Vaszy Viktor tér 3.)

Partfürdő (6726, Szeged, Kikötő sor 1.)

Lázár cár tér (2000, Szentendre)

Várisi Pavilon (9400, Sopron, Liszt Ferenc u. 1.)

Részletes programok helyszínenként

1. Balatonfüred

Június 19., Tagore sétány
(8230 Balatonfüred, Tagore sétány, Kisfaludy színpad)

10.00-11.00: Jóga gyakorlás – Shri Prahlad Singh Chahar, India
11.00-12.00: Jóga gyakorlás –Swami Vaishampayan (Art of Living)
17.00-18.00: Kalaripajattu előadás – Attakkalari Centre for Movement Arts (India)
18.00-19.00: Kathak táncelőadás – Nrityashri Alaknanda & Saumya Shukla (India)
19.00-20.00: Félklasszikus & móhiníáttam előadás – Hegedűs Brigitta formációja *

5. Esztergom

 

Június 18., Vár
(Esztergom, Szent István tér 1., 2500)

10.00-11.00: Jóga gyakorlás – Sh. Prahlad Singh Chahar
11.00-12.00: Jóga gyakorlás a helyi iskolákkal és Tárá – Tóth Gabriella táncmeditációja
15.00-16.00: Pt Rajesh Gangani (tabla) és Tóth Szabolcs (szitár) zenél
16.00-17.00: Szünet 17.00-18.00: Kúcsipúdí tánc – Tóth Gabriella
18.00-19.00: Fedezd fel Indiát! – Kvízverseny – Greycells (Mr. Gautam Bose)
19.00-20.00: Gudzsaráti néptánc (India)

 

Június 19., Vár
(Esztergom, Szent István tér 1., 2500)

10.00-11.00: Kalaripajattu harcművészeti előadás – Attakkalari Centre for Movement Arts (India) *

7. Szeged

Június 18., Szent-Györgyi Albert Agóra
(6722, Szeged, Kálvária sgt. 23.)

17.00-18.00: Bharatanatyam dél-indiai klasszikus táncbemutató az Anjali és a Kala Sangam Táncformáció előadásában
18.00-19.00: Rádzsasztháni táncok – Ábrahám Judit
19.00-20.00: Duo Darbar koncert

Esőhelyszín: Szegedi vár, 6700 Szeged, Stefánia sétány 15.

 

Június 18., Belvárosi Mozi
(6724, Szeged, Vaszy Viktor tér 3.)

15.00: Földre szállt csillagok (Taare Zameen Par) – 164 perc
18.00: 3 félnótás (3 idiots) – 170 perc

 

Június 19., Partfürdő
(6726, Szeged, Kikötő sor 1.)

16.00-17.00: Devashish Ganguli szitárművész előadása
17.00-18.00: Jóga gyakorlás – Sh. Ram Lavat Prajapati
18.00-18.30: Indiai bábosok előadása
18.30-19.00: Mayurbhanj Chahu táncelőadás – Sadhya Dance Group (India)
19.00-20.00: Bhadzsan éneklés Krasznai Gítával

Esőhelyszín: Szegedi vár, 6700 Szeged, Stefánia sétány 15.

 

Június 19., Belvárosi Mozi
(6724, Szeged, Vaszy Viktor tér 3.)

15.00: Királynő (Queen) – 146 perc
18.00: A sztori (Kahaani) – 122 perc *

 

2. Budapest

Június 18., Városháza Park
(V., Budapest, Károly krt.)

10.00-11.00: Jóga gyakorlás – Swami Vaishampayan (Art of Living)
11.00-12.00: Satyananda jóga – Magyar László Bhaktananda
12.00-13.00: Kalaripajattu harcművészeti előadás – Attakkalari Centre for Movement Arts (India)
13.00-13.30: Indiai bábosok előadása
13.30-14.00: Szünet
14.00-15.00: Mayurbhanj Chahu táncelőadás – Sadhya Dance Group (India)
15.00-15.30: Odisszi táncelőadás – Pálvölgyi Kriszti (a Parvati Odisszi Csoport táncosa)
15.30-16.00: Szünet 16.00-17.00: Somi Panni és a Sivasakti Kalánanda Táncszínház előadása
17.00-18.00: Lantos Zoltán hegedűn játszik 18.00-20.00: Workshopok (henna, karkötő)

 

Június 18., Puskin mozi
(1053 Budapest, Kossuth Lajos u. 18.)

15.00: Földre szállt csillagok (Taare Zameen Par) – 164 perc
18.00: A hegyi ember (Manjhi – the Mountain Man) – 124 perc

 

Június 19., Városháza park
(V., Budapest, Károly krt.)

10.00-12.00: Jóga gyakorlás: Sh. Prahlad Singh Chahar
11.00-12.00: Yantra jóga – Varga Zoltán és Vyayama jóga – Vedic Foundation of Hungary
12.00-12.30: Gudzsaráti néptánc (India)
12.30-13.00: Mayurbhanj Chahu táncelőadás – Sadhya Dance Group (India)
13.00-14.00: Fedezd fel Indiát! – Kvízverseny – Greycells (Mr. Gautam Bose)
14.00-14.30: Indiai bábosok előadása 14.30-15.00: Gudzsaráti néptánc (India)
15.00-15.30: Shirayan Vajramutthii Yuddha Shastra harcművészeti csoport
15.30-16.00: Szünet 16.00-17.00: Parvati Odisszi Tánccsoport előadása
17.00-18.00: A Calcutta Trio koncertje
18.00-20.00: Workshopok (henna, karkötő)

 

Június 19., Puskin mozi
(1053 Budapest, Kossuth Lajos u. 18.)

15.00: Látszat (Drishyam) – 164 perc
18.00: Se veled, se nélküled (Chalte Chalte) – 168 perc *

4. Eger

Június 18., Eszterházy Főiskola
(3300 Eger, Eszterházy tér 1.)

11.10-11.40: Gudzsaráti néptánc (India)
20.00-20.15: Gudzsaráti néptánc (India)

 

Június 19., Dobó István tér
(3300 Eger, Dobó István tér)

10.00-11.00: Jóga gyakorlás a helyi jógaiskolák képviselőivel

 

Domoszló:

19.02-19.12: Gudzsaráti néptánc (India) *

8. Szentendre

Június 18., Lázár cár tér
(2000, Szentendre)

11.00-12.30: Megnyitó szertartás és a Vedic Foundation of Hungary előadása
12.30-13.00: Jóga – Sh.Ram Lavat Prajapati
13.00-14.00: Helyi jógaiskolák
14.00-15.30: Fedezd fel Indiát! – Kvízverseny – Greycells (Mr. Gautam Bose)
15.30-16.00: Szünet
16.00-17.00: A Calcutta Trio koncertje
17.00-18.00: Kalaripajattu harcművészeti előadás – Attakkalari Centre for Movement Arts (India)
18.00-19.00: Padmashri Shovana Narayan és csoportja kathak táncelőadása
19.00-20.00: Bittner Meenakshi Dóra bharatanátjam táncelőadása *

3. Debrecen

Június 18., Nagyerdei Park
(4032 Debrecen, Nagyerdei körút)

15.00-16.00: Jóga gyakorlás – Aranytükör
16.00-17.00: Padmini Odissi Tánccsoport
17.00-18.00: Félklasszikus & móhiníáttam előadás – Hegedűs Brigitta formációja
18.00-19.00: Indiai bábosok előadása
19.00-20.00: Mayurbhanj Chahu táncelőadás – Sadhya Dance Group (India)

 

Június 18., Apolló Cinema
(4025 Debrecen, Miklós u. 1.)

16.15: Királynő (Queen) – 146 perc
19.15: Földre szállt csillagok (Taare Zameen Par) – 164 perc

 

Június 19., Nagyerdei Park
(4032 Debrecen, Nagyerdei körút)

15.00-16.00: Rádzsasztháni táncok – Ábrahám Judit
16.00-17.00: Lantos Zoltán hegedűn játszik
17.00-18.00: Kúcsipúdí tánc – Tóth Gabriella
18.00-19.00: Fedezd fel Indiát! – Kvízverseny – Greycells (Mr. Gautam Bose)
19.00-20.00: Gudzsaráti néptánc (India)

Esőhelyszín: Kölcsey Központ (Centre),4026, Debrecen, Hunyadi utca 1-3.

 

Június 19., Apolló Cinema
(4025 Debrecen, Miklós u. 1.)

16.15: 3 félnótás (3 idiots) – 170 perc
19.45: A sztori (Kahaani) – 122 perc *

6. Nagykanizsa
Június 18., Erzsébet tér
(8800, Nagykanizsa, Erzsébet tér)

13.30-14.00: Gudzsaráti néptánc (India)
14.00-14.30: Shirayan Vajramutthii Yuddha Shastra harcművészeti csoport
14.30-15.00: Gudzsaráti néptánc (India)

 

Június 18., Medgyasszay Ház
(8800, Nagykanizsa, Sugár út 5.)

10.00-11.00: Jóga gyakorlás a helyi jógaiskolákkal
18.00-20.30: Filmvetítés (Queen – 122 perc) *

9. Sopron

Június 19., Várisi Pavilon
(9400, Sopron, Liszt Ferenc u. 1.)

17.00-18.00: Jóga gyakorlás a helyi iskolákkal
18.00-19.00: Pt Rajesh Gangani (tabla) és Tóth Szabolcs (szitár) zenél
19.00-20.00: Bittner Meenakshi Dóra bharatanátjam táncelőadása

Kérjük, hogy a jóga gyakorlásokra mindenki hozzon magával matracot!

Share This